Kısa Bir Özet

Üniversite hayatımın başlarında wordpress öğrenmiş ve bahadirmemis.com adında bir web sitesi oluşturmuştum. Uzun yıllar burada blog yazıları yazdım. İçerik daha çok elektronik mühendisliği ile alakalıydı. Ben askerde iken yenilemesi geldiği ve ben de bu süre içinde yenileyemediğim için alan adını kaybettim.
Zaten burada düşen domainleri toplayan bir bot falan çalıştığını düşünüyorum. Her neyse, domaini kaptırmıştım ve benden çokça bir ücret talep ediliyordu. Üzüldüm ama yapacak bir şey yoktu. Tabii ki de almadım.

Sonrasında karakod.com adında bir domain daha satın aldım. Bir sene boyunca yoğunluktan temasına dahi karar veremedim. Baktım ki vakit ayıramıyorum, onu da yenilemedim.

Sonraki yıllarda daha çok video dersler üzerine yoğunlaştım. Önce Udemy’de bazı kurslar, ardından da Youtube’da bazı video dersler yayımladım.

Aradan zaman geçti. Çok sevdiğim bir arkadaşımın güzel bir isimde domaini olduğunu öğrendim. 0sa.net.
Onunla biraz konuştuktan sonra burada bir şeyler yapabileceğimizi düşündük. “Ufak ufak yazalım, eğer yeterince vakit ayırabilirsek başka yazarlar da davet ederek büyütürüz” dedik. Domain ismi gerçekten hoşuma gitmişti. Basit de bir tema bulmuştum kendimce. Sloganımız da güzel olmuştu: “Paylaşım 0sa, gelişim durur. Net“.
Burada Youtube’da videosu olan bazı derslerin yazı hallerini ve sonradan oluşturduğum bazı yazıları yayımlamıştım. Onun da hostingi başka bir yerde duruyormuş. Site kapandı. Yine yazılarım gitti.

 

Şimdi de b-yaz.com!
Bu kez kararlıyım. 3 yıl için bu domaini satın aldım. Büyük sorunlar yaşamazsam düzenli yazılar paylaşmayı düşünüyorum. Ayrıca Youtube’daki videolara da buradan link vereceğim. Her yeni video için burada bir yazı yayımlayacağım.

 

Domain Adının Açılımı Ne?

Açıkçası doğrudan bir açılımı yok. Kısa olsun, okunuşu kolay olsun, bir şeyler anımsatsın ve aynı zamanda da kendi içerisinde bir mantık barındırsın istedim.
Kısa olduğunu ve okunuşunun kolay olduğunu düşünüyorum.
b-yaz, “beyaz” kelimesini anımsatıyor. Bu tercih nedenlerimden biriydi.
Kendi içinde bir mantığı da var. İsmim “Bahadır” ve “yazılımcı”yım. İlk düşüncem bunların kombinasyonu olabileceğiydi.
Bilmiyorum siz beğendiniz mi ama benim içime sindi açıkçası.

Kapanış

Önceki blog geçmişlerimden ötürü, yazının adını “Tekrar Merhaba!” verdim. Herkese “tekrardan merhaba!” diyorum. Umarım güzel ve verimli vakit geçirebileceğiniz bir yer yapabilirim buraları.

Sağlıcakla kalın!